Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

BEYAZ MÜZAYEDE ZORLU PSM 'de YAPILDI
 
BEYAZ MÜZAYEDE ZORLU PSM 'de YAPILDI
Harika Ören (Efece Haber) - Beyaz Müzayede; ağırlıklı olarak Osmanlı eser ve saray objelerinden oluşan ve 20 seneyi aşkın bir sürede özenle bir araya getirilmiş 918 parçalık özel bir koleksiyonu 10 ve 11 Mayıs 2014 de satışa sundu.
 
 
Kurulduğu günden bugüne, ilklere imza atan Türkiye'nin öncü ve lider müzayede evi Beyaz Müzayede, Türkiye’nin en önemli özel koleksiyonlarından koleksiyon için Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’ni seçtı.Beyaz Müzayede Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Karadeniz'in yönetiminde gerçekleştirilen müzayedeye ilgi yoğundu. Osmanlı eser ve objelerinden oluşan 918 parçalık koleksiyonun yer aldığı müzayedede, sekiz tarafı ve üstü yeşim, yakut ve zümrüt ile süslü, 16. yüzyıl Kanuni dönemine ait buhurdan 375 bin tl’ye alıcı bularak müzayedenin en yüksek rakama satılan eseri oldu.
  
11. Beyaz Müzayede de eserleri satışa sunulan, 120 sanatçı arasında; Selim Turan, Mübin Orhon, Nejad Melih Devrim, Fahrelnissa Zeid, Abidin Dino, Hakkı Anlı, Abidin Elderoğlu, Zeki Faik İzer, Sabri Berkel, Erol Akyavaş, Ömer Uluç, Burhan Doğançay , Adnan Çoker, Ferruh Başağa, Özdemir Altan, Güngör Taner, Mustafa Ata, Zekai Ormancı, Fikret Mualla, Cihat Burak, Burhan Uygur, Orhan Peker, Nedim Günsür, Neşet Günal, Neşe Erdok, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eren Eyüboğlu, Nuri İyem, Leyla Gamsız, Avni Abraş, Adnan Varınca, Turan Erol, Yüksel Arslan, Komet, Alaeddin Aksoy, Mehmet Güleryüz, Utku Varlık, Ergin İnan, Devrim Erbil, Şenol Yorozlu, Koray Ariş, Balkan Naci İslimyeli, Bubi, Kemal Önsoy, İsmet Doğan, Mithat Şen, Bedri Baykam, Kezban Arca Batıbeki, Selma Gürbüz, Haluk Akakçe, Ahmet Oran, Ahmet Elhan, Murat Germen, Seçkin Pirim, Mustafa Horasan, Temür Köran, Mehmet Uygun, Ekrem Yalçındağ, Evren Tekinoktay, Ebru Uygun, Filiz Azak, Hakan Onur'un eserleri yer alıyor.
İbrahim Çallı’nın en görkemli ve büyük başyapıtlarından olan ‘Cariye’ isimli tablo ise 300 bin tl’ye alıcı bularak ikinci en yüksek rakamla satılan eser oldu. 918 eserin tamamının satıldığı müzayedede eserler, büyük ilgi görerek, katalog fiyatının toplam 3 katına satılarak büyük ilgi gördü.
Klasik ve oryantalist resimler, İznik çinileri, Osmanlı sultanları ve saray mensupları için yapılmış üzerleri elmas ve diğer değerli taşlarla bezenmiş altın enfiye kutuları, fincan zarfları, altın ve markalı sigara tabakaları ve pudralıklar müzayedenin en ilgi çeken eserleri arasında yer aldı.
Harika Ören

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 9.6.2014 18:12:19
Yazdır Yazdır
Okunma 2496
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım