Bir Demet Nergis
Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur.  

 
KİLİS'İNDE KATILDIĞI
DOĞU'DAN İSTANBUL'A KADIN ELİ 8. SERGİSİ
ZİYARETÇİLERİNE AÇILDI.
 
Mehmet Şenay Taşkent / İstanbul (Efece haber) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına bağlı ÇATOM'ların katılımlarıyla gerçekleştirilen 8. Doğu'dan İstanbul'a Kadın Eli Sergisi Sultanahmet meydanında ziyaretçilerine açıldı.
 
 
Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 9 il'in (Kilis,Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman, Şırnak, Şanlıurfa) temsil edildiği sergi'ye,11 Haziran 2014 günü GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı Özleyiş Topbaş'ın(Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın eşi) birer kısa açılış konuşmalarının ardından start verildi.
 
22 Haziran'a kadar sürecek olan sergi etkinliğinde tüm iller kendi kültürleri kapsamında ürettikleri ürün ve el işlemelerini  sergilerken, Kilis'i temsil eden Ekrem Çetin ve İslam Bey Çatom standında da birbirinden güzel el emeği göz nuru işlemeler ve Kilis'e özgü yetiştirilen çeşitli baharatlar,açılır açılmaz ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
 
 
 
 
KİLİS İSLAM BEY VE EKREM ÇETİN ÇATOMLAR DOĞU'DAN İSTANBUL'A KADIN ELİ 8. SERGİSİNDE
 
Geçtiğimiz yıl olduğu gibi,bu yıl da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına bağlı Çatom'ların katılımlarıyla gerçekleştirilen 8.Doğu'dan İstanbul'a Kadın Eli Sergisi Sultanahmet Meydanında ziyaretçilerine açıldı.
 
Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 9 il'in ( Kilis,Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) temsil edildiği sergi etkinliğine 11 Haziran 2014 günü GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı (İST.Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın eşi) Özleyiş Topbaş' ın yaptıkları birer kısa konuşma ve folklör gösterisinin ardından start verildi.
 
 
22 Haziran'a kadar sürecek olan sergiyi,duyarlı bir memleket sever ve standımıza destek vermek amaçlı ilk gününde ziyaret etme fırsatı buldum.Kilis'i Ekrem Çetin ve İslam Bey Çatomların temsil ettiği etkinlikte,standımızın yine olmazsa olmazları,birbirinden güzel,el emeği-göz nuru el işlemelerimiz ve Kilis'e özgü Baharat ürünlerimiz idi.
 
Standımız hemen hemen geçtiğimiz yıl'ın bir kopyası gibiydi diyebilirim.Tek değişeni,Ekrem Çetin Çatomunu Gülser Bulut adlı hanım kardeşimizin temsil edişiydi. İslam Bey Çatom'un temsil ciliğini yine Birgül Yılmaz kardeşimiz üstlenmiş ki,her iki kardeşimizinde ziyaretçilere ürünlerimiz hakkında bilgi verişlerini ve olağanüstü gayretlerini bizatihi gördüm ve gururlandım desem yeridir.
 
Gerek il'imizin tanıtımı ve gerekse,yöresel ürünlerimizin daha geniş pazarlara ulaşma yolun da önemli bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu nev'i faaliyetleri fazlasıyla önemsediğimi de ayrıca belirtmek isterim.Zira böylesi etkinlikler,yöre ve kentlerin tanıtımı açısından çok ama çok önemlidir
 
 
o vesile destek verilmesi ve duyarlılık gösterilmesi herkesin görevi olmalıdır.Söz destek verilmesi gerekliliğinden açılmış iken,adı Kilis olan her tür organizasyonlara katkılarını esirgemediklerini gördüğüm müdavim hemşehrilerimizden, Kilis Vakfı Genel Sekreteri Nejat Taşkın ağabeyimize,Yurt Müdürümüz Selim Daniş'e, İlhan Gözüuykulu ve Abdulhamit Mollahamit'e ilk günkü yaptıkları destek ziyaretleri için teşekkür ediyorum.
Serginin 12 gün sürecek oluşu itibariyle,İstanbul'da yaşayıp'ta haberdar olmadıklarını düşündüğüm her bir hemşehrimize bu sergi'nin varlığını duyurmak gerekir diye düşünüyorum. Tüm Kilisli hemşehrilerimizi Sultanahmet Meydanındaki bu Sergi'ye ve Kilis standına davet ediyoruz.Kilis'imizin adını duyurmak bağlamında bundan daha güzel bir fırsatın olmayacağını bir kez daha yineliyerek,sergi etkinliğinin oluşumunu sağlayan,başta sayın Kilis Valisi Süleyman Tapsız olmak üzere, İslam Bey Çatom yöneticisi Nimet Taş'a,Ekrem Çetin Çatom yöneticisi Nigar Gelebek'e ve söz konusu bu etkinliğe katkı veren herkese ama herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.
 
Haydi Kilis'liler! Sultanahmet'te ki 8.Doğu'dan İstanbul'a Kadın Eli Sergisinde ki Kilis standına!diyerek,bugünkü birlikteliğimi burada noktalıyorum.
 
Esen kalın....
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 12.6.2014 16:29:37
Yazdır Yazdır
Okunma 1549
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım