Bir Demet Nergis
Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur  

Artnivo ''DOWNLOAD '' ile SOFA HOTEL' de
 
Artnivo ''DOWNLOAD '' ile SOFA HOTEL' de
Harika Ören & Deniz Tokgöz/İstanbul (Efece haber) - Türkiye'nin nitelikli, öncü ve yenilikçi ‘online çağdaş sanat platformu ''artnivo.com '' ilk pop-up sergisi ''Download'' ile 10 Haziran 2014 'de izleyicinin karşısına çıktı. 10 Haziran 2014 Salı akşamı, koleksiyonerlere özel gerçekleşen önizlemenin ardından kokteyl ile açılan pop-up 'Download' sergisi, sanat çevrelerinde büyük bir ilgi uyandırdı.
 
 Türkiye'nin nitelikli, öncü ve yenilikçi online çağdaş sanat platformu artnivo.com, ''Download'' adını taşıyan ilk pop-up sergisinde, genç kuşağın 16 önemli isminin işlerine yer veriyor. 10 - 13 Haziran tarihleri arasında görülebilecek pop-up sergide The Sofa Hotel - Hall Arts'da, 16 genç sanatçının farklı nitelik ve medyumlardaki işleri yer alıyor. Bu proje aynı zamanda artnivo.com'un izleyici ile 'reel' platformda gerçekleştireceği ilk buluşma niteliğini taşıyor.
 Yenilikçi bir anlayışla yürütülen online sanat platformu 'artnivo.com' kendisini ''çağdaş sanata ulaşmanın en kısa yolu'' olarak tanımlıyor. Kimliğini, vizyonunu ve bünyesindeki nitelikli sanatçıların özgün yapıtlarını izleyici ile buluşturmayı planlayan artnivo.com;  farklı ve seçilmiş çağdaş sanat eserlerinin galeri mekanından çıkıp daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için kurulmuş online çağdaş sanat platformu olarak karşımıza çıkıyor.
Küratörlüğünü Özlem Ünsal'ın yaptığı sergide, artnivo.com'un bünyesinde yer alan genç kuşağın önemli temsilcilerinin daha önce görülmemiş, farklı, dinamik yapıtları yer alıyor. Can Akgümüş, Burak Ata, Selin Balcı, Engin Beyaz, Burak Dak, Hasan Deniz, Leyla Emadi, Özge Enginöz, Eylül Ceren Ersöz, Erdal İnci, Sinem Karaduman, Huo RF, İsmail Şimşek, Özer Toraman, Canan Ustaoğlu ve Sabo'nun işlerinin bulunduğu pop-up sergi; fotoğraf, video-art, heykel, resim, kolaj gibi farklı medyumlardaki yapıtlardan oluşuyor.
sunmak amacıyla hazırlanırken, işlerin birbirleriyle ortak bir dil oluşturması planlanıyor. Sergi adını bir internet tabirinden alıyor; artık gündelik hayatta sıkça kullandığımız 'download' kelimesi terminolojik olarak, ''internetten indirmek, güncellemek, yüklemek'' anlamlarını taşıyor. artnivo.com'un bu projesinde sanal ortamdan reel bir mekana taşınan sanat eserleri, serginin bu isme sahip olmasına neden olurken, eserlerin güncelliği 'download' kelimesinin altını çiziyor.
The Sofa Hotel- Hall Arts, gece boyunca, sanat, basın, medya dünyasının ünlülerini, titiz servisi, güleryüzlü servis elemanlarıyla sunduğu zarif kokteyl ile başarı ile ağırladı.
13 Haziran'a kadar açık kalacak olan sergi The Sofa Hotel - Hall Arts'da 11:00 - 19:00 saatleri arasında izlenebilir.
Harika Ören & Deniz Tokgöz
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 12.6.2014 18:29:23
Yazdır Yazdır
Okunma 2302
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım