Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

ELGİZ MÜZESİ 2014 TERAS SERGİleri<40
 
ELGİZ MÜZESİ 2014 TERAS SERGİleri<40
Harika Ören /İstanbul (Efece haber) - Megakent İstanbul'da sanat son hızıyla devam ediyor. Her gün değişik bir uygulama, sergilerin doğasını değiştirerek, İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor. Bu kez Maslak'da gökdelenlerin arasında, Beybi Giz Plaza'dayız.
 
Elgiz Müzesi, İstanbul’daki tek değişen açık hava sergi alanı ile alternatif bir sanat durağı sunuyor. Maslak’ta gökdelenlerin gölgesinde akıllarda kalıcı bir görsellik sergileyen ve müzenin üzerinde yer alan 1500 metrekarelik açık hava sergi mekanında, Teras Sergileri serisine devam ediyor. Belli bir fikir veya tema çerçevesinde oluşturulmayan bağımsız serilerde sanatçıların yaş aralığı referans alınıyor.
2012 senesinde başlatılan ve 40 yaş altı heykeltıraşların yapıtlarını içeren Teras Sergileri’nin bu sene üçüncüsü gerçekleştiriliyor. 2013 senesinde 40 yaş altı heykeltıraşların müracaatlarını değerlendiren Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz’den oluşan Danışma Kurulu’na Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers’ın misafir üye olarak katılımıyla sergi uluslararası bir boyuta taşınmıştı. Bu sene ise geçen senelerde Teras Sergileri’nde yer almış iki sanatçı burada görüldükten sonra İsviçre’de Jura Bölgesi’nde ‘La Balade de Séprais’ projesinde sergilenmek üzere davet edildi.
Dinamik bir yeni sezon programı hazırlayan Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi, Teras Sergileri ile sanatseverleri güncel ve çarpıcı örnekleriyle, değişken malzemelerden oluşan heykel ve mekana özgü sürpriz projeler ile buluşturuyor.
2014 Teras Sergileri<40' da 32 heykeltıraşın işleri sergilenmeye hak kazandı. Ahmet Özparlak, Ali Alizadeh, Aycan Güler, Ayşe Sultan Babayiğit, Bahadır Çolak, Bestami Gerekli, Caner Şengünalp, Çağdaş Erçelik, Çayan Yılmaz, Derya Özparlak, Esra Sağlık, Giorgia Razzetta, Güray Morgül, Güzin Merve Özgören, Hakan Bakır, Hakan Çınar, Halil Daşkesen, Hande Şekerciler, İmdat Avcı, Kutlu Alican Düzel, Mahmut Aydın, Meliha Sözeri, Nihan Gündüzalp Ölmez, Orkide Akkoç Sabit, Ramazan Duymaz, Saim Cem Arıkan, Şenay Ulusoy, Tanzer Arığ, Tuğberk Selçuk, Turgay Topçu, Uğur Hasekin ve Ümit Turgay Durgun eserleriyle sanatseverlerden tam not aldılar.
Sanat, farklı malzemelerden yapılmış tesisat ve heykeller oluşur ve Türk heykeltıraşlar, Elgiz'de ulusal ve uluslararası ziyaretçilerle karşılaşma olanağı buldukları, sıra dışı bir platformda, eserlerini sergileme olanağı fırsatını yakalıyorlar. ayrıca sıra dışı platform; zaman ve mekan kavramları önemini kaybedecek bir sanal ortamda, müze erişimini de sağlıyor.
Gökyüzünde yaratılan sanat parkı, Teras Sergileri <40, ambiyansı ile sergi salonlarına fark atıyor. Sergi, 17 Haziran – 23 Ağustos tarihleri arası ziyaret edilebilir.
Elgiz Çağdaş Sanat müzesi, Contemporary Art Metro Durağı, Metro Station İTÜ Ayazağa,Plazalar Çıkışı Meydan Sokak, Beybi Giz Plaza-İstanbul
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 18.6.2014 19:07:06
Yazdır Yazdır
Okunma 1485
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım