Bir Demet Nergis
Uygarlık, insanlarla doğanın arasını açmıştır.  

BORUSAN OTO DOLMABAHÇE SAHNE'de
 
BORUSAN OTO DOLMABAHÇE SAHNE'de
TEKNOLOJİDE STİL, MODADA İNOVASYON
 
İstanbul (Efece Haber) - Moda dünyasının gözde ikilisi Ezra ve Tuba Kardeşler, Asus ve Intel ile gerçekleştirdikleri işbirliğini Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de düzenlenen muhteşem bir etkinlikle duyurdu.
 
Teknoloji artık hayatın vazgeçilmez bir unsuru oldu. Kullanıcılar, teknolojik cihazlarının da diğer aksesuarları gibi tarzlarını yansıtmasını, kendilerini ifade etmesini istiyorlar. Giyilebilir teknolojilerin de her geçen gün hayatımıza daha yoğun girmeye başladığı şu günlerde, modayla teknolojinin yakınlaşması da hız kazanıyor. Teknoloji liderleri Asus, Intel ve Türkiye’nin yenilikçi modacı isimleri Ezra ve Tuba Çetin, moda ve teknolojiyi bir araya getiren yeni bir işbirliğine imza attılar.
 
 
İstanbul iş, basın, sanat, teknoloji, otomotiv dünyasının elit isimlerinin yer aldığı davette; Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de; Ezra ve Tuba Kardeşler'in Asus ve Intel'le gerçekleştirecekleri çalışmaları, 26 Haziran 2014 Perşembe akşamı, düzenlenen gecede, duyuruldu.
 
Sinemagraf Sergisi, etkinliğinde yer alan Ezra ve Tuba’nın eserlerini içeren fotoğraf ve sinemagraf sergilerinde teknoloji ve modanın kaynaşmasını anlatan görsel bir şölen yer aldı. İkilinin ileri teknolojiyi dikkat çekici ve güzel tasarımlarla birleştiren Asus ve bu tasarımların var olabilmesini sağlayan zekâyı temsil eden Intel’in işbirliği ile “Teknolojide Stil, Modada İnovasyon” başlığı altında hayata geçirdikleri proje, teknoloji ve modayı tek potada eritiyor.
 
 
Asus ve Intel’le çalışarak en yeni ve tasarım harikası ürünleri seçen Ezra ve Tuba, bu ürünleri kendi tasarımlarıyla birleştirdiler ve  giyilebilir teknolojiyi yaratmak, kendi tasarımlarına akıl katabilmek amacıyla Intel Ar-Ge Merkezi'nde çalışmalara başlamayı planladıklarını belirttiler. İkilinin 2014 İlkbahar-Yaz sezonu için hazırladığı koleksiyonun teması, geleceğin teknoloji ile şekilleneceğine ve modanın da bu dönüşüme ayak uyguracağına vurgu yapacak şekilde, “LOOK INSIDE, LOOK INTO THE FUTURE” olacak. Bu perspektif, Ezra + Tuba’nın yakın gelecekte teknoloji destekli çalışmalarla ortaya çıkaracakları “Giyilebilir Teknoloji” ürün tasarımlarıyla zenginleşecek.
 
Ezra ve Tuba kardeşler etkinlikte yaptıkları konuşmada, “Günümüzde insan hayatının vazgeçilmezleri olan teknoloji ürünleri, tabletler, bilgisayarlar, telefonlar da stilimizin, hatta kimliğimizin ayrılmaz birer parçası haline geldi. Seçtiğimiz model, tercih ettiğimiz renk, hayat tarzımızı, duruşumuzu ifade ediyor. “İçimdeki Ben”i yalnızca giydiklerimizle değil, kullandığımız bu ürünlerle de dışa vuruyoruz. Biz de tasarım süreçlerimizde ileri teknolojinin son yeniliklerini kullanıyor, teknolojiyi yaşamımıza entegre ederek tasarımlarımızda bize ilham kaynağı olan her anı, her mekânı, her objeyi yakalayıp anında ve süratle çizgilerimize yansıtıyoruz. “Teknolojide Stil, Modada İnovasyon” adıyla bugün gerçekleştirdiğimiz bu sergi ile yeni bir yolculuğa çıkmanın heyecanını yaşıyoruz” dediler.
 
 
Asus Türkiye Genel Müdürü Bora Aras da: "Asus olarak şıklığın tüketicilerden gelen öncelikli bir talep olduğunu bilen ve ürünlerini bu taleplere göre geliştiren öncü markalar arasındayız. Tüm ürünlerimizde, şık ve stil sahibi görünümü yenilikçi mühendislik eseri güçlü donanımlarla buluşturuyor ve bu vizyonu 'Dijital Yaşamın Zirvesi' olarak adlandırıyoruz. Bizlerle aynı vizyonu paylaşan Intel gibi iş ortaklarımızın desteği ile tüketicilerimizin teknoloji keyfini kendi tarzlarını yansıtma özgürlüğü ile birleştiren ürünler tasarlamayı sürdürüyoruz. 'Teknolojide Stil, Modada İnovasyon' başlığını taşıyan iş birliğimiz de aynı vizyon birlikteliğine dayanıyor” dedi.
 
 
Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, Intel'in insanların hayatlarını zenginleştirmek vizyonuyla birçok yeni teknolojiye imza attığına değindi ve yakın bir gelecekte teknolojinin kullandığımız cihazların dışına çıkarak giydiğimiz, üzerimizde taşıdığımız giysilere, aksesuarlara gireceği, çevremizdeki tüm nesnelerin birbiriyle iletişim kurarak hayatımızı kolaylaştıracağı yeni bir döneme girildiğine dikkat çekti. Aydın, “Teknoloji artık hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru olduğu için kullandığımız cihazların da ihtiyaçlarımıza cevap verirken stilimize de uyum sağlamasını talep ediyoruz. İşte tam bu noktada teknoloji ve moda bir araya geliyor. İnovasyon hayatımızın her noktasında olduğu gibi modada da yerini alıyor. Yakın gelecekte giyilebilir teknolojilerle modanın iç içe geçtiğini hep birlikte göreceğiz ve modanın sihirli dokunuşu ile teknoloji hayatımıza renk katacak” şeklinde konuştu.
 
Sergide fotoğrafçı Ece Gürlü tarafından Alexander Kokoskeriya, Burçin Serdar, Gonca Vuslateri, Oben Budak, Özge Ulusoy, Seçkin Süngüç ve Sibel Arna gibi teknolojiyi hayatlarının ve stillerinin vazgeçilmezi haline getiren ünlü isimlerin teknolojiyle bütünleşen fotoğrafları sergilendi.
 
 
Harika Ören, Aykut Altındağ, Selma State, Rene Ames, İrem Ayça Kılınç, Oktay Kaptan, Demet Zübeyiroğlu, Merih Işın, Sedat karagöz, Fatih Sarı, Meltem Demiryanar, Enes Karadayı, Hale Kuyucu, Ufuk Tarhan ve Hatice Turkan gibi iş, basın, moda ve sanat dünyasından bir çok tanınmış ismin katıldığı sergide; sergilenen Intel işlemcili en son teknoloji Asus ürünler, ilgiyle incelendi.
 
Ezra+Tuba’nın Intel ve Asus işbirliğiyle başlattığı yeni girişimi hakkında daha fazla bilgi için http://iq.intel.com.tr/teknolojide-stil-modada-inovasyon/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Efece Haber İstanbul
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 29.6.2014 00:07:11
Yazdır Yazdır
Okunma 1777
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım