Bir Demet Nergis
Her yıkıntı onarılabilir, doğanın yıkıntısı asla…  

KİLİS MUALLİM RIFAT EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ
 
KİLİS MUALLİM RIFAT EĞİTİM FAKÜLTESİ
MEZUNİYET TÖRENİ
 
Kilis (Efece haber) - Kilis 7 Aralık Üniversitesi Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği Programları için 28-30/05/2014 Çarşamba ve Cuma günlerinde mezuniyet töreni düzenlendi.
 
 
Mezuniyet töreni İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği için 28/05/2014 Çarşamba günü saat 16.00’ da Üniversitemiz konferans salonunda, Okul Öncesi Öğretmenliği için 30/05/2014 Cuma günü saat 10.30’da ve Türkçe Öğretmenliği için saat 13.30’da Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı. Sınıf Öğretmenliği ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği için ise 30/05/2014 Cuma günü saat 13.30’da Üniversitemizin kapalı spor salonunda yapıldı. Tüm öğrencilerimiz mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadılar.
 
 
Törene öğrenci aileleri, öğretim elemanları, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Bilal ACEMİOĞLU, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman TÜRER ve Prof. Dr. İsmet HASENEKOĞLU katıldılar.
 
 Törende öğrenciler adına bölüm birincileri konuşma yaparken yönetim adına Fakülte Dekanı Prof. Dr. Bilal ACEMİOĞLU konuşma yaptı. Fakülte Dekanı konuşmasında öğrenci velilerine ve öğretim elemanlarına ayrı ayrı teşekkürlerini bildirerek öğrencilere de bundan sonraki yaşamlarında başarılı olmaları temennisinde bulundu.
 
"Sayın Rektör Yardımcım, Değerli öğretim üyeleri, Çok kıymetli Veliler, Değerli Misafirlerimiz ve Sevgili Öğrencilerim, 2013-2014 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenimize hepiniz hoş geldiniz.
 
Değerli velilerimiz sözlerime öncelikle sizlere hitap ederek başlamak istiyorum. Değerli veliler sizlerin şu anda çok farklı duygular içerisinde olduğunuzu anlayabiliyorum. Çünkü, canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızı büyük emek vererek büyük fedekarlıklarla ve zorluklarla büyüttünüz ve yetiştirdiniz ve 4 yıl önce de üniversitemize bizlere teslim etmiştiniz. Şundan emin olunuz ki, idari kadromuzun da desteğiyle değerli akademik kadromuz büyük bir özveri ve çaba ile onları eğitti, bilgilerle teçhiz ederek yarınlara hazırladı. Aynı zamanda akademik kadromuz, evlatlarınızı, analitik düşünebilen, özgüvenleri yüksek, beşeri ilişkilerinde ve mesleklerinde başarılı, hayat boyu öğrenme ve araştırmayı kendine ilke edinen ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler olarak yetiştirdi.
 
Şimdi ise onları, hayatı içtima-iyede başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Evlatlarınız artık, en kutsal meslek olan öğretmenlik mesleğine başlayacaklar ve yeni nesillerimizi artık kendileri yetiştireceklerdir. Onlarla gurur duyabilirsiniz. Çok kıymetli meslektaşlarım, fakültemize ayak bastıklarından itibaren sevgili öğrencilerinizi büyük bir özveri ve gayretlerle eğittiniz. Onlara sadece mesleki bilgileri öğretmek değil aynı zamanda topluma karşı hizmet etme gibi önemli görevlerinin olduğunu, paylaşmayı ve dayanışmayı, saygılı olmayı öğrettiniz ve her konuda onlara hüsnü-misal oldunuz. Hepinize çabalarınız ve katkılarınız için teşekkürlerimi sunarım.
 
Sevgili öğrenciler, bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka döneme başlangıç yapıyorsunuz. Yaşamın zorluklarından ve çok çalışmaktan korkmayın, sebatkar ve azimkar olun. Üniversite yaşamınızda toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınızla beraber bulundunuz. Onlarla fikir alış verişinde bulunup, birbirinizin güzel hasletlerinden istifade ettiniz, birbirinize karşı saygı duymayı ve hoşgörülü olmayı öğrendiniz. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak sizin için yakınlarınız için ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu unutmayınız. Biz de sizlerin sabırlı sebatkar, azimli ve başarılı gençler olarak gelecekte de pek çok güzelliklere katkıda bulunacağınıza inanıyoruz.
 
 
Değerli mezun öğrencilerim, Hocalarınız sizleri büyük bir özveriyle ve bilgilerle donattı. Onların da sizler üzerinde emekleri büyüktür, unutmayınız. Hocalarınızın gayretleriyle şu anda sizler, özgüvenini kazanmış, planlı ve programlı çalışabilen, topluma hizmet etmeyi benimseyen ve sosyal hayatta çeşitli başarılara imza atabilecek idealist gençler olarak mezun oluyorsunuz. Ancak sahip olduğunuz bu diplomaların sizlere önemli sorumluluklar yüklediğini unutmayınız. Mesela, Dünyadaki ve Ülkemizdeki gelişmeleri takip edip yeni bilgiler öğrenmek ve kendinizi geliştirmek bu sorumluklardan biri olarak düşünülebilir.
 
Diğer bir sorumluluğunuz ise azimli ve çalışkan olmaktır ancak sadece çalışkan olmak tek başına yetersiz kalabilir. Bu nedenle, sizler çevrenize, yakınlarınıza ve çalışma arkadaşlarınıza karşı her bakımdan hüsnü misal olmak, onlarla iyi geçinmek, lisanı hal ve lisanı kal’inizle örnek olmayı ilke edinmelisiniz. Yaşamınızda her zaman gerçekçi hedefleriniz olmalı, bu hedeflere ulaşmak için istekli, disiplinli ve programlı çalışmayı yaşamınızda ilke edinmelisiniz. Ben sözlerimi Eğitim Fakültesine ismi verilmiş olan Kilisli Muallim Rıfat Bilge’nin öğretmenlik mesleğine verdiği önemi belirten bir dörtlüğüyle tamamlamak istiyorum. Okumaya kanmadım Geçen ömre yanmadım Kırk yıldır muallimim Çok şükür usanmadım. Değerli mezunlarımız, bundan sonraki yaşamınızda sizlere mutlu, başarılı ve her şeyin gönlünüzce olmasını dilediğiniz bir hayat diliyor, Cenab- ı Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum. "
Prof. Dr. Bilal ACEMİOĞLU
 
 
Ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer de öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileyerek hayırlı iş, hayırlı aş ve hayırlı eş temennisinde bulundu.
Daha sonra, öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca yaşadıkları anları yansıtan slayt gösterileri yapıldı ve ardından öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Ayrıca, dereceye giren öğrencilere ise hediyeler verildi. Daha sonra da tören bahçede kep atma ve fotoğraf çekimleriyle sona erdi.
 
 
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 11.7.2014 00:02:59
Yazdır Yazdır
Okunma 1847
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • Hacer Birgül TEKÇE Suluboya Resim Sergisi
 • PRİZMA’da BEN/SEN/O&BİZLER
 • ALİ DÜZGÜN "Kentsel Dönüşüm"dedi
 • ’İSTANBUL’dan Düşler ve Renkler’’ MARDİN’de
 • SAKARYA ZAFERİ Çalıştay ve Sergisi
 • 24. Uluslararası Değirmendere Ahşap Heykel sempozyumu başladı
 • ÇOBAN RESSAM
 • Serdar Okan’ın GÖKKUBBE Resim Sergisi
 • İSTİKLAL’de BARIŞ YOLU
 • J. Sorolla modaya imzasını attı
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım