Bir Demet Nergis
Tabiatın şiiri hiç bitmez.  

ARZUM ONAN & GÜLTEN İMAMOĞLU
 
ARZUM ONAN & GÜLTEN İMAMOĞLU
İKİ YÜREK İKİ DOKUNUŞ
Arzum Onan ve Gülten İmamoğlu, Gizem Tatlıcı ve Zerrin Ulusman küratörlüğünde, “AOGİ & İKİ YÜREK İKİ DOKUNUŞ (AOGİ & two hearts two touches) adı altında topladıkları işlerini, Türkiye’nin ilk sanat Oteli olan Casa Dell’Arte BODRUM’da sergiliyorlar.
7 Ağustos 2014'de, dokuz yıl devam eden uzun soluklu eğitiminin ardından, heykeltraş kimliği ile karşımıza çıkan naif sanatçı Arzum Onan’ın eserleri;   Çağdaş Türk Resim Sanatı'nın başarısı tartışılmaz, uluslararası platformdaki ülkemizin adını defalarca duyuran Prof. Dr. Gülten İmamoğlu eserleri, Bodrum'da bir sanat oteli olan Casa Dell’Arte’de sanat severlerle buluştu.
Gülten İmamoğlu, Amerika’da “Woman of the year 2011” dahil uluslar arası önemli ödülleri olan, genç yaşta akademik yaşamında profesörlük ünvanına sahip başarılı bir sanatçımızdır. İmamoğlu’nun kendine özgü teknik ve bakış açısıyla, rengin sanatsal devinimini yaratarak, kendi ruh hallerini yakalamaya çalıştığı; soyut desenleriyle, yaşam sürecini renk skalasında ustaca harmanlayarak, tuvallerine enerji dolu kompozisyonlarla aktardığı, duygu yüklü işleri ilk kez Bodrum'da sergileniyor.
Arzum Onan'ın ilgi çekici heykelleri, Arte İstanbul' dan sonra ikinci kez Bodrum'da görücüye çıkıyor. Elinin hamuruyla zorlu bir iş olan özveri ve kararlılık isteyen, zor sanatlardan biri olan heykeli seçen Onan; demir, bronz, kaynak ile bire bir boğuşarak, yarattığı üç boyutlu işleriyle hayranlık uyandırıyor.
Heykellerini 2014 Kasım ayında İstanbul'da izlediğim, Onan '' Yapıtlarımın hepsi kadından izler taşıyor. Bu bir tesadüf değil. Çamurun sıcaklığı- yumuşaklığını, metalin soğukluğu-sertliğini hissederek, her bir formda anlatmak istediğim; kadının görünürde kırılganlığının yanı sıra, içinde tüm farklı duyguları barındırıyor olmasıdır. '' derken, gözünde parlayan ışıktan heykellerinde tam da kendisini yansıttığı kanısına varmıştım. Naif, zarif bir kadından, ruhu olan sert, soğuk ama bir o kadar da tanıdık, bildik hallerin yansıdığı heykellere bakarken; onların giz dolu fısıltıları kulaklarıma değivermişti.
Arzum Onan ve Gülten İmamoğlu'nun “AOGİ & İKİ YÜREK İKİ DOKUNUŞ'' sergisine Bodrum Belediye Başkanı eşi Hülya Kocadon, sanatçı Devrim Erbil, Monad Balkan, Ayfer Toprak, Bedri Koraman, eski Türkiye güzeli ve manken Belgin Güven ve sanat seven Bodrumlular katıldılar.
Casa DelI’Arte, Torba, Bodrum'da 12 Ekim’e kadar her gün 10:00 -20:00 saatleri arasında iki değerli sanatçının sergisini ziyaret edilebilirsiniz.
Harika Ören
 

 


Ekleyen Bir Demet Nergis
Tarih 11.8.2014 03:10:44
Yazdır Yazdır
Okunma 2177
Eklenen Yorumlar 
 • Diğer Başlıklar
 • ‘’CUMHURİYET’in IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ’’ SERGİSİ AÇILDI
 • SO ART PROJECT & MUCİZEVİ YANSIMALAR
 • ’İKİ DOSTYÜREK, İKİ FIRÇA’’ Resim Sergisi
 • ‘’Zamansız, mekânız, yorumsuz’’ Bir Sergi
 • MARDİN’de İSTANBUL DÜŞLERİ
 • NEŞE SELİ BODRUM SERGİSİ
 • RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ
 • TATİL MODASI
 • Kuşadası ‘’HERYERDE HERKES İÇİN SANAT HAREKETİ ‘’
 • XXL ŞAPKALAR ALTINDA YAZ
 • Son : 10 Gösteriliyor | Devamı ->

   

         

  Bu websitesi 1360x768 pixel'de en iyi görüntüyü vermektedir. http://www.birdemetnergis.com/ ® 2013. Tüm Hakkı Saklıdır.      Site İçeriği İzin Almadan Kullanılamaz.   Tasarım: Linear Yazılım